محل تبلیغات شما
نوشتن داستان جذاب آسان نیست ، و نوشتن یک داستان خوب حتی دشوارتر است.

قبلاً تعجب می کردم که چطور Pixar سال به سال با چنین فیلم های عالی اکران شد. سپس ، فهمیدم که ساخت یک فیلم معمولی پیکسار شش سال طول می کشد و بیشتر این زمان صرف داستان می شود.

در این مقاله ، شما ده راز در مورد چگونگی نوشتن یک داستان و مهمتر از آن ، چگونگی نوشتن یک داستان خوب یاد خواهید گرفت.

نحوه نوشتن داستان: 10 راز برای نوشتن داستان های بهتر
هر آنچه در مورد نحوه نوشتن داستان می دانم
از چند سال پیش که من تمرین نوشتن را شروع کردم ، سعی کردم سرم را به دور این سوال بچرخانم ، که چگونه یک داستان خوب بنویسم. من کتاب ها و پست های وبلاگ را در مورد نوشتن ، کلاسها شرکت کرده ام ، از ده ها نویسنده خواسته ام و البته خودم داستان نوشته ام.

ده مرحله زیر تقطیر هر آنچه در مورد نوشتن یک داستان خوب آموخته ام است. امیدوارم نوشتن داستان شما را کمی راحت تر کند ، اما فراتر از آن ، امیدوارم که شما را به چالش بکشد تا در کاوش خود در مورد نحوه نوشتن داستان قدم بیشتری بگذارید.

صبر کن! به ایده داستانی نیاز دارید؟ ما شما را تحت پوشش قرار دادیم. 100 ایده برتر داستان کوتاه ما را از اینجا دریافت کنید.

1. در یک نشست بنویسید
اولین پیش نویس داستان خود را در کمترین زمان ممکن بنویسید. اگر داستان کوتاه می نویسید ، سعی کنید آن را در یک نشست بنویسید. اگر در حال نوشتن یک رمان هستید ، سعی کنید آن را در یک فصل (سه ماه) بنویسید.

از قبل زیاد نگران طرح و طرح کلی نباشید. می توانید این کار را زمانی انجام دهید که بدانید در وهله اول داستانی برای گفتن دارید. اولین پیش نویس شما یک فرآیند کشف است. شما مانند یک باستان شناس هستید که یک شهر باستانی را از خاک رس بیرون می کشید. شما ممکن است چند سرنخ در مورد محل دفن شهر خود داشته باشید ، اما تا زمان کشف آن نمی دانید چگونه خواهد بود.

همه اینها برای گفتن ، حفاری کنید!

2. شخصیت اصلی خود را توسعه دهید
داستان ها درباره قهرمانان داستان هستند و اگر قهرمان خوبی نداشته باشید ، داستان خوبی نخواهید داشت. ماده اساسی برای هر قهرمان اصلی این است که آنها باید تصمیم بگیرند. ویکتور فرانکل گفت ، "یک انسان موجودی تصمیم گیرنده است." قهرمان داستان شما باید تصمیم بگیرد که خودش را وارد هر آشفتگی در داستان شما کند ، و به همین ترتیب ، او باید به یک نقطه بحران برسد و تصمیم بگیرد که خودش را از این وضعیت خارج کند.

برای پیشرفت بیشتر شخصیت اصلی خود ، از کهن الگوهای شخصیت دیگر مانند شخصیت شرور ، مخالف شخصیت اصلی یا احمق استفاده کنید ، یک شخصیت مستقل که جنبه نرم تری از شخصیت اصلی را نشان می دهد.

3. تعلیق و درام ایجاد کنید
برای ایجاد تعلیق ، یک سوال نمایشی تنظیم کنید. یک س dramال نمایشی چیزی شبیه به این است: "آیا او می خواهد آن را بسازد؟" یا "آیا او قصد دارد مرد رویایی خود را بدست آورد؟" با زیر سوال بردن سرنوشت قهرمان داستان خود ، خواننده را وادار می کنید که بپرسد ، چه اتفاقی می افتد؟

توجه: برای انجام این کار به خوبی باید جریان اطلاعات را به خواننده محدود کنید. هیچ چیز مانند اشتراک بیش از حد درام را از بین نمی برد.

4. نشان دهید ، نگو
صادقانه بگویم ، بیش از حد از جمله "نشان بده ، نگو" استفاده می شود. با این حال ، اگر در کنار مرحله بالا قرار گیرد ، بسیار موثر واقع می شود.

وقتی اتفاق جالبی در داستان شما افتاد که سرنوشت شخصیت شما را تغییر می دهد ، در مورد آن به ما نگویید. صحنه را نشان دهید! خوانندگان شما حق دارند بهترین قسمت های داستان را که در مقابل آنها پخش می شود ، ببینند. قسمتهای جالب داستان خود را نشان دهید ، و بقیه موارد را بگویید.

5. گفتگوی خوب بنویسید
گفتگوی خوب از دو چیز ناشی می شود: شناخت صمیمانه شخصیت های شما و بازنویسی زیاد.

هر شخصیت باید صدای منحصر به فردی داشته باشد و برای اطمینان از اینکه شخصیت های شما متفاوت متفاوت هستند ، گفتگوی هر شخصیت را بخوانید و از خود بپرسید ، "آیا این به نظر شخصیت من می آید؟" اگر پاسخ شما منفی است ، باید بازنویسی کنید.

همچنین ، با برچسب های بلندگوی خود ، سعی کنید از چیزی غیر از "او گفت" و "او گفت" استفاده نکنید. برچسب های بلندگو مانند "او فریاد زد" ، "او اعلام کرد" و "او به شدت صحبت کرد" حواس پرتی و غیر ضروری است. هر چند گاه "او می پرسد" خوب است.

6. درباره مرگ بنویسید
به پنج رمان آخر که خواندید فکر کنید. در چه تعداد از آنها شخصیتی مرد؟ داستان های خوب اغلب شامل مرگ می شوند. هری پاتر ، بازی های گرسنگی ، شارلوت وب ، ارباب حلقه ها و بسیاری دیگر شخصیت های اصلی داشتند که درگذشتند. مرگ مضمون جهانی است زیرا هر شخصی که زندگی می کند روزی خواهد مرد. از قدرت مرگ در داستان سرایی خود ضربه بزنید.

7. مانند یک حرفه ای ویرایش کنید
بیشتر نویسندگان حرفه ای سه پیش نویس یا بیشتر می نویسند. اولین پیش نویس اغلب "پیش نویس استفراغ" یا "اولین پیش نویس شه" نامیده می شود. آن را با کسی به اشتراک نگذارید! اولین پیش نویس شما فرصتی برای کشف داستان شما و کشف موضوع آن است.

پیش نویس دوم شما برای پرداخت نیست ، اگرچه بسیاری از نویسندگان جدید سعی می کنند هرچه زودتر پول را پاک کنند تا پیش نویس خجالت آور خود را تمیز کنند. در عوض ، پیش نویس دوم برای تغییرات اساسی ساختاری و روشن کردن طرح و شخصیت های رمان شما یا ایده های اصلی کتاب غیر داستانی شما در نظر گرفته شده است.

پیش نویس سوم برای پرداخت عمیق است. اکنون زمانی است که همه چیز شروع به ژل شدن می کند. این قسمت جالبشه! اما تا زمانی که دو پیش نویس اول را ننویسید ، پرداخت احتمالاً اتلاف وقت شما است.

تعمیر کولر گازی دوو

متن زیبا برای معرفی خود در مصاحبه

عوامل موثر بر هزینه سرویس آبگرمکن تهران

، ,داستان ,یک ,شخصیت ,های ,نوشتن ,پیش نویس ,در مورد ,نوشتن داستان ,می شود ,یک داستان ,نحوه نوشتن داستان ,برای نوشتن داستان

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

new perfume مطالب اینترنتی exoutinneo ytleapise Herman's memory فروشگاه ساعت مچی گنج یاب پرواز موزیک «به امیدایرانی همیشه پایدار» پایان نامه های رشته مدیریت